7 songů, se kterými přežijete pracovní týden!

HARDWORKINGSONGS

Pondělí: New Order – Blue Monday

Pondělí je nejvíc nejhorší pracovní den. Takže si vemte do práce bedny, napojte je v kanclu na PC a pořádně vyhulte hlasitost. V lepším případě hackněte firemní soundsystem. Počkejte na moment, až budou v kanceláři všichni kolegové a pusťte „play“. Pak si stoupněte a mlaťte hlavou o monitor přesně v rytmu kopáků. Ta ta ta ta tatatatatatata ta ta ta. Uvidíte, že vás pustí šéf okamžitě domů… ovšem s povinnou zastávkou u psychologa.

Úterý: The Rolling Stones – Ruby Tuesday

Pokud překonáte pondělní kopr v práci nebo měl psycholog v ordinaci volno, tak úterý je jedinej den v týdnu, kdy vás práce fakt baví. Ještě než se rozběhnete na přesčasovou dráhu, pusťte si Stouny a třeba změníte názor. V horším případě usnete na startovní čáře.

Středa: Tori Amos – Wednesday

Půlku pracovní týdne máte za sebou a už vám z práce pořádně hrabe. Dokola opakující se rituály, sžíravá rutina u počítače a pracovní nasazení mizí tak rychle jako spláchnutí ranní stolice do záchodu. A od toho tu máme uklízečku všedních pocitů Tori Amos, která vás hezky očistí. Pusťte si jí do sluchátek a zpívejte s ní text. Že ho neznáte? Nevadí. Naopak! Prostě jen drmolte nahlas nesmyslná slova a zpívejte falešně melodii. Taky se tomu říká „Karůzošou“ neni „na Sabinku“. Uvidíte, že po vás v práci už nikdo nebude nic chtít.

Čtvrtek: David Bowie – Thursday’s Child

Ráno se probudíte, kouknete na hodinky a hlavou vám probleskne „Dnes je čtvrtek = zítra je pátek!“ Ale až po 10 minutách si uvědomíte, že pátek je skutečně zítra a přelije vás pot nechtěného dne. Postavte se před zrcadlo, zavřete oči a 3x zařvěte „I’m thursday’s child!“. Podívejte se na sebe. Vidíte to? Ten mladej a svěží obličej je doopravdy váš, tak vzhůru do boje! Nezabralo? Přilepte si na zrcadlo fotku Davida Bowieho a znovu se na sebe podívejte!

Pátek: The Cure – Friday I’m in Love

A je to tady. Před námi víkend a dva dny milovanýho nicnedělání. Kdo se v práci netváří jako idiot, toho asi čeká práce i o víkendu…

Pro workholiky, kteří makají i o víkendu…

Sobota: Monkey Business – Saturday Night Is Over

Neděle 2 hodiny ráno a vy místo práce prokrastinujete surfováním po ohambí slečen na internetu, div z toho vaše myš nedostane husí kůži. Radši si pusťte Monkáče a soustřeďte se 5 minut na práci. Uděláte toho možná víc, než za celej týden.

Neděle: U2 – Sunday Bloody Sunday

Po vydatném nedělním obědu se dostaví nepříjemné svrbění v žaludku. Že by to byl ten krvavej steak? Spláchněte to guinessem. Nemáte? Tak si dejte plzeň a pusťte si filmy jako Hra na pláč, Michael Collins nebo Veronica Guerin. Dojde vám, že v porovnání s ostatními se nemáme zas tak špatně. Takže hlavu vzhůru a hurá na pondělí!

Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Advertisement
Příspěvek byl publikován v rubrice Songs for.... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.